28 Haziran 2017 Çarşamba

1- AYNA

Banyoda aynaya bakan kurban gözünü birkaç saniyeliğine başka yere çevirip tekrar aynaya baktığında katil ya da hayalet  arkasındadır.

Kimi zaman da o bakmadığı anda aynada bir şeyler olur. Sadece biz görürüz. Ödümüz pörtler.

Çok sık kullanılan bir klişedir ama her zaman işe yarar.

Destur  demeden banyoya girerlerse, tabii  ki aynada olmadık şeyler görürler değil mi ama? Hem gece gece aynaya bakılmaz akıllım. Hacı annem hep öyle derdi.

2-KÜVET
Banyoda özellikle eski tip bir küvet varsa o küvette muhakkak çok pis şeyler olacaktır. Duşakabinlerde ise  kurbanlar daha az acı çekerek ölürler. 

Siz siz olun banyonuza küvet koymayın.
 Hadi koydunuz diyelim. İçine köpük doldurup, camış gibi yatıp uyumayın. İçinden tanımadık bir adam çıkabilir. 
Benden söylemesi.


3- DUŞ PERDESİ
Duş perdelerinin HAŞIRT! diye açılmadığı ve CART! diye yırtılmadığı bir korku filmi düşünülemez. 
Kurbanı duş perdesine  sarıp, arabanın bagajına koyarak, ormana götürüp gömmek de âdettendir. Bunu yapmayan katil görgüsüzdür. 
Bu yüzden duş perdesi kullanmayın. Hatta hiç duş almayın. Kokun! Gidin derede yıkanın. Ne bileyim ben. Aklıma başka çözüm gelmedi. 

4-BANYO PENCERESİ
Kurban katilden kaçarken, genellikle ilk önce banyoya saklanır. Telaşla etrafına bakınır. Sonra düdük kadar banyo penceresinden kaçmaya çalışır. 
Ama genelde kaçamaz.
Bir gün böyle bir durum yaşamamak için, popo ebatlarını diyetle kontrol altında tutmak gerekir. Ne olur, ne olmaz. 
(Fotoğraftaki arkadaş bahçedeki katilden kaçıp, banyoya saklanmaya çalışıyormuş)
5- BANYONUN GENEL GÖRÜNTÜSÜ 
Banyonun pis, fayansları dökük, klozeti iğrenç, lavabosu kırık olanı korku filmleri için en makbul olanlarıdır. Bu yüzden banyonuzu hep temiz tutun. Çamaşır suyuyla pırıl pırıl yapın. 
Ama hiç bir banyo ne kadar korkunç olursa olsun, eğilince çatalı görünen tesisatçı kadar korkunç olamaz. Hollywood yönetmenleri bunu bilmiyor işte. 

 


0 yorum :